maandag, april 27, 2026
More
    Home'Blok moet huiswerk woningmarkt overdoen'

    ‘Blok moet huiswerk woningmarkt overdoen’

    - Advertisement -

    Huurders, woningcorporaties en gemeenten maken zich grote zorgen over de huurstijgingen voor kwetsbare huishoudens en het tekort aan vrijkomende betaalbare woningen. Dat schreven zij in een brief aan de Tweede Kamer, in reactie op een de jaarrapportage over de woningmarkt van minister Stef Blok (Wonen).

    Huurders, woningcorporaties en gemeenten maken zich grote zorgen over de huurstijgingen voor kwetsbare huishoudens en het tekort aan vrijkomende betaalbare woningen. Dat schreven zij in een brief aan de Tweede Kamer, in reactie op een de jaarrapportage over de woningmarkt van minister Stef Blok (Wonen).

    Diverse onderzoeken tonen aan dat het aanbod van betaalbare woningen sterk afneemt. De Tweede Kamer deelt de zorgen van huurders, woningcorporaties en gemeenten, en vroeg daarom de minister in november 2013 al om een jaarlijks overzicht van de woonlasten van verschillende categorieën huurders en kopers. Deze rapportage zou ingaan op onder meer het aantal huisuitzettingen, gedwongen verkopen, cijfers van het Nibud en de energielasten. Maar de jaarrapportage over de woningmarkt die Blok eerder deze week naar de Kamer stuurde, geeft volgens de groep te weinig inzichten in deze onderwerpen en gaat niet uitgebreid in op recente wet- en regelgeving en de effecten daarvan op de woonlasten. Ook zegt het rapport weinig over ontwikkelingen op lokaal niveau.

    Geen handvat

    Met deze tekortkomingen biedt de rapportage de lokale bestuurders, corporaties en huurdersorganisaties geen handvat om goede woonvisies en afspraken met elkaar te maken over de beschikbaarheid van betaalbare woningen. Terwijl dat juist de bedoeling is van zo´n jaarrapportage.

    Huiswerk

    Woonbond (huurders), Aedes (corporaties), VNG (gemeenten), G4 (vier grote steden) en G32 (middelgrote steden) willen dat Blok zijn huiswerk overdoet. Zij vragen de Tweede Kamer hier bij de bewindsman op aan te dringen, zodat er alsnog een stuk komt met goede informatie over de gevolgen van overheidsmaatregelen voor de woningmarkt. “Met als doel een totaalbeeld van de ontwikkelingen te geven voor landelijke en lokale oplossingen. De huidige jaarrapportage schiet daarin duidelijk tekort.”

    Bron: ANP

    - Advertisement -