Van de bijna vijftigduizend woningen die in 2013 nieuw zijn gebouwd, was 43 procent op 1 januari 2014 in het bezit van een woningcorporatie. Bijna elf procent van de nieuwbouw betrof de particuliere huursector. Hiermee is het aandeel huur met totaal 54 procent groter dan de koopsector die een aandeel had van bijna veertig procent. Van zeven procent van de nieuwbouwwoningen kon het eigendom niet worden bepaald.

In het postcodegebied 5038 in het centrum van Tilburg zijn met 769 de meeste huurwoningen voor corporaties gebouwd. Hiermee groeit de voorraad sociale huurwoningen in dit gebied met dertig procent. Deze nieuwbouw betreft vooral woningen bedoeld voor (internationale) studenten en kenniswerkers.
Vooral woningcorporaties lieten woningen slopen
De ruim twaalfduizend gesloopte woningen in 2013 waren veelal huurwoningen van een woningcorporatie (bijna zestig procent). Samen met de particuliere huursector zijn er in totaal bijna tienduizend huurwoningen gesloopt. Maar doordat in de huursector ruim 26 duizend nieuwe woningen werden gebouwd, is het aantal huurwoningen wel toegenomen.

Bron: cbs.nl







