maandag, april 27, 2026
More
    Home‘Makelaars (toch) niet volstrekt overbodig’

    ‘Makelaars (toch) niet volstrekt overbodig’

    - Advertisement -

    Twee jaar geleden startte het initiatief Makelaar Overbodig als een soort wedstrijd tussen makelaar en communicatiebureau om wie het eerst een kapitaal pand zou verkopen. “We komen een beetje op onze uitspraak terug”, zegt Serge Beckers van Wisse Kommunikatie, die eerder makelaars volstrekt overbodig noemde. 

    Twee jaar geleden startte het initiatief Makelaar Overbodig als een soort wedstrijd tussen makelaar en communicatiebureau om wie het eerst een kapitaal pand zou verkopen. “We komen een beetje op onze uitspraak terug”, zegt Serge Beckers van Wisse Kommunikatie, die eerder makelaars volstrekt overbodig noemde. 

    “We zijn tot de conclusie gekomen dat een makelaar toch niet geheel overbodig is bij de verkoop van een woning”, vervolgt Beckers. “Maar we zien wel dat het moderne makelen, dus met hulp van sociale media, in deze tijd cruciaal is.”

     

    Wie wint?

    Verkoper Guido van der Velden heeft zijn huis in Blaricum met een vraagprijs van 1,4 miljoen bijna vier jaar geleden te koop gezet. “Ik nam een makelaar in de arm, maar was niet tevreden over zijn werkzaamheden en manier van communiceren. Toen ontstond het idee om samen met Wisse Kommunikatie een andere manier te vinden om het huis te verkopen en te kijken wie het eerder zou lukken: een makelaar of een communicatiebureau.”

     

    Niemand geslaagd

    Het is in een jaar tijd geen van beide partijen gelukt en het huis staat nog altijd te koop. Inmiddels is het huis in de verkoop bij Advision Home Counsel én makelaar Home Smit Home. “We wilden het niet opgeven”, vertelt Beckers, “maar zagen dat we het over een andere boeg moesten gooien.”

     

    Film en foto’s

    “We zijn in contact gekomen met Huis en Emotie, die een professionele film en foto’s hebben gemaakt voor de website modernewoningblaricum.nl – de site die voor deze woning is gemaakt. Deze partij maakt ook dvd’s om de boer mee op te gaan, langs woningen in het hogere segment die ook te koop staan. De website heeft bovendien een link met Facebook, waarop de huiseigenaar regelmatig omgevingsfoto’s met bijschriften plaatst, ook weer om de emotie van het huis over te brengen.”

     

    Niet serieus geïnteresseerd

    Van der Velden: “We hebben in de loop der tijd best veel kijkers gehad, maar die vielen vrijwel nooit in de categorie ‘serieus geïnteresseerd’. Dat kost toch veel energie en tijd en dat wordt dankzij deze film slim opgelost. Wie geïnteresseerd is in de woning, krijgt uitgebreid uitleg en beelden te zien, zodat de woning echt beleefd wordt. Zo filteren we de echte potentiële kopers eruit.”

     

    Veel clicks

    “Sinds deze film en de vernieuwde website hebben we enorm veel clicks op Funda en ook al vier kijkers gehad. De partijen die zich nu met de verkoop bezighouden zijn heel actief, ze bezoeken mogelijk geïnteresseerde partijen met de film van de woning en wachten niet af tot zij gebeld worden, maar gaan zelf op zoek. Zeker met een woning in het hogere segment is dat heel belangrijk, want de doelgroep is niet zo groot.”

     

    Wij missen netwerk

    Voor bepaalde dingen heb je bij de verkoop van een woning soms toch echt een makelaar nodig, is de conclusie van Beckers: “Wat het grootste verschil bleek tussen een makelaardij en ons, is dat wij de gespecialiseerde kennis missen die een makelaar heeft. Zowel op het gebied van netwerken als van procedures. Een makelaar weet waar hij moet zijn, en dat wisten wij niet. Toch denk ik dat we een heel eind zijn gekomen met de inzet van social media, zonder tussenkomst van een makelaar.” En, zo geeft hij toe: “De ene makelaar is de andere ook niet. Een makelaar die transparant is in wat hij doet – door bijvoorbeeld reviews op zijn site te tonen – en die werkt voor zijn geld, die doet het goed.”

    - Advertisement -