Woninginbrekers zochten op de woningverkoopsite Funda naar geschikte woningen om in te breken. Dat bleek vanochtend tijdens de rechtszaak rond elf mannen die worden verdacht van een groot aantal woning- en bedrijfsinbraken in met name Oost-Groningen. Een van de verdachten zei dat je op Funda vaak ook precies kunt zien wat er in een woning te halen valt.
Woninginbrekers zochten op de woningverkoopsite Funda naar geschikte woningen om in te breken. Dat bleek vanochtend tijdens de rechtszaak rond elf mannen die worden verdacht van een groot aantal woning- en bedrijfsinbraken in met name Oost-Groningen. Een van de verdachten zei dat je op Funda vaak ook precies kunt zien wat er in een woning te halen valt, zo meldt Dagblad van het Noorden.
Verdachten
Vanochtend zijn celstraffen tot 24 maanden geëist tegen de eerste drie verdachten. De rechtbank heeft twee dagen voor de strafzaken uitgetrokken. De verdachten hebben allemaal een strafblad, kampen met drugsverslavingen en kennen elkaar. Ze opereerden in wisselende samenstellingen.
Eerdere misdaad
Twee verdachten die vanochtend terechtstonden zouden zich ook schuldig hebben gemaakt aan brandstichting in een woonboerderij in Gasselternijveenschemond, in mei vorig jaar. Dit deden ze om sporen van inbraak te wissen. De schade: 185.000 euro.
Lees hier een compleet verslag van het proces.
Bron: Dagblad van het Noorden







