Adviseur Bouwe Kuik van IG&H vertelt hierover in het FD: Verzekeraars, en ook pensioenfondsen, zijn op zoek naar beleggingen voor de lange termijn met een goed rendement. Volgens Kuik zijn Nederlandse hypotheken ook in trek bij verzekeraars omdat de risicos zijn afgenomen.
Minder ruimte voor banken
Banken daarentegen hebben minder ruimte om hypotheken te verstrekken. Zij moeten hun kapitaalpositie versterken. Dat betekent dat zij meer dan voorheen moeten kijken welke kredieten zij verstrekken. De banken staan onder grote maatschappelijke druk om kredieten uit te geven aan het MKB. De Nederlandse grootbanken hebben bovendien al een relatief grote hypothekenportefeuille op hun balans staan.
Opleving hypotheekmarkt
Uit het onderzoek van IG&H komt naar voren dat de hypotheekmarkt vorig jaar met een omvang van 36,6 miljard euro weliswaar verder is gedaald, maar dat er in de tweede helft van 2013 sprake was van een sterke opleving.







