Minister Blok (Wonen en Rijksdienst) stelt 20 miljoen euro beschikbaar voor het Fonds Duurzaam Funderingsherstel.
Minister Blok (Wonen en Rijksdienst) stelt 20 miljoen euro beschikbaar voor het Fonds Duurzaam Funderingsherstel.
Het fonds kan huiseigenaren uitkomst bieden met een lening bij noodzakelijk herstel van de fundering van hun woning. Streven is het fonds op 1 januari 2017 van start te laten gaan. Dat schrijft minister Blok in een brief vandaag aan de Tweede Kamer.
Ook andere partijen moeten bijdragen
Het Rijk stelt als voorwaarde bij de inrichting van het fonds dat ook andere betrokken partijen een bijdrage leveren. Dat zijn banken, gemeenten en het Waarborgfonds Eigen Woningen. Doel is te komen tot een bedrag van 100 miljoen, waarmee 2000 funderingsleningen kunnen worden verstrekt.
Financiering
Met het fonds wil minister Blok een oplossing bieden voor het probleem dat noodzakelijk funderingsherstel nu uitblijft omdat één (of meer) van de huiseigenaren in een blok de financiering niet rond krijgt.
Bron: Rijksoverheid







