Tijdens de NVM Open Huizen Dag bezochten zo’n 85.000 bezoekers zaterdag een kleine 18.000 deelnemende woningen. Door de aantrekkende economie, de aanhoudende lage rente en het hoge consumentenvertrouwen worden woningen sneller verkocht en is er opnieuw minder aanbod.
Tijdens de NVM Open Huizen Dag afgelopen zaterdag bezochten zo’n 85.000 bezoekers een kleine 18.000 deelnemende woningen. Door de aantrekkende economie, de aanhoudende lage rente en het hoge consumentenvertrouwen worden woningen sneller verkocht en is er opnieuw minder aanbod. “Tijdens deze editie stonden er bij NVM-makelaars een kleine 70.000 woningen in de verkoop”, aldus NVM-woordvoerder Roeland Kimman. “Dat betekent dat ruim een kwart van de te koop staande woningen van de NVM meedeed in deze najaarseditie van de NVM Open Huizen Dag.”
Utrecht
De omgeslagen woningmarkt is bijvoorbeeld in Utrecht goed zichtbaar. Zo meldt Lauteslager Makelaars aan het AD dat het Utrechtse kantoor vijftien huizen in haar aanbod heeft die meededen aan de Open Huizendag. Vijf jaar geleden, midden in de crisis op de woningmarkt, waren dat er alleen al bij deze makelaar 62.
Culemborg
Ook in Culemborg zijn er minder deelnemers aan de Open Huizen Dag. ,”In het verleden hadden we gemiddeld 35 deelnemers. Dat zijn er zaterdag maar vijf”, zegt Pim van Veen (41) van de gelijknamige makelaardij uit Culemborg tegen De Gelderlander. “Vanochtend hebben we nog een woning verkocht. Die moest ook uit de route.”
Nu de huizen als warme broodjes over de toonbank gaan, is het zaak om de verkoopportefeuille gevuld te houden. ,”Dat is de uitdaging”, vertelt Van Veen aan De Gelderlander. ,”Drie jaar geleden had je twintig huizen per week in de verkoop en verkocht je er een. Nu hebben we er zes en gaan er elke week vier uit.”
Funda
Volgens het NVM was het op woningsite funda in de aanloop naar de Open Huizen Dag als vanouds druk. Kijkers begonnen op tijd met online oriënteren, om de dag zo goed mogelijk te kunnen benutten.
De volgende NVM Open Huizen Dag is op zaterdag 7 april 2018.
Bron: AD, De Gelderlander.







