Facebook wint met vlag en wimpel van Google in ad personalisatie. Consumenten vinden de reclames op het sociale netwerk van Mark Zuckerberg stukken relevanter (51 procent) dan de Googles display ads, waarvan de meerderheid op YouTube (17 procent) draait. Tijd voor Google om een stapje bij te zetten. Dit meldt emerce.nl.
Facebook wint met vlag en wimpel van Google in ad personalisatie. Consumenten vinden de reclames op het sociale netwerk van Mark Zuckerberg stukken relevanter (51 procent) dan de Googles display ads, waarvan de meerderheid op YouTube (17 procent) draait. Tijd voor Google om een stapje bij te zetten. Dit meldt emerce.nl.
Vandaar de onlangs gelanceerde Customer Match, een nieuwe Google-tool die adverteerders helpt met het personaliseren van display ads op basis van data uit de zoekgeschiedenis. Dat concludeert Adobe in Q3 Digital Advertising & Social Intelligence op basis van de Adobe Digital Index.
CTRs op Facebook groeien 35 procent
Jaar op jaar groeien de click through rates van Facebook ads met een daverende 35 procent. De targeting inspanningen en vorig jaar aangepaste algoritme werpen dus hun vruchten af. Meer en meer marketeers gebruiken het platform. Het aantal impressies (QoQ) nam toe met 10 procent en de kosten (CPC) dalen jaar op jaar met 2 procent.
Maar ook Googles display CTRs laten groei zien: 25 procent zelfs. Terwijl de kosten dalen. Waar dat aan te danken is? De invloed van programmatic media buying. Display blijft dus kansen bieden, en een tool als Customer Match zou best impact kunnen hebben, aldus Adobe.
Paid search-uitgaven nemen toe met tien procent
Wereldwijd namen de uitgaven aan paid search met tien procent toe, waarbij Noord-Amerika aan kop gaat met zeventien procent. Een toppositie die te danken is aan een betere economische positie. Paid search-uitgaven aan Google nemen wereldwijd jaar op jaar toe met elf procent. En in Noord-Amerika zelfs met negentien procent.
Vooral retail laat te verwachten de grootste groei zien in paid search-uitgaven: jaar op jaar met negen procent. Ook de auto-industrie doet het goed met een toename van vier procent. Sectoren die het beduidend minder doen zijn finance (-1 procent) en reizen (-3 procent).
Desktop behaalt de beste resultaten
Welk device de beste paid search-resultaten laat zien? Vooralsnog de desktop. CTRs laten daarop een groei zien van elf procent. Ook smartphone- en tablet-CTRs groeien zon 9 procent. Maar de kosten aan paid search namen daarnaast op de tablet het meest toe, met vier procent.
Bron: emerce.nl







