zondag, april 26, 2026
More
    HomeDossiersHypotheken en financieringDigitale handtekening wint terrein; nu ook geaccepteerd bij NHG-hypotheken

    Digitale handtekening wint terrein; nu ook geaccepteerd bij NHG-hypotheken

    - Advertisement -

    Het Waarborgfonds Eigen Woningen heeft de handen ineengeslagen met marktpartijen om het aanvraagproces voor een NHG-hypotheek gemakkelijker, sneller, goedkoper en betrouwbaarder te maken. Een van de innovaties die daaraan bijdragen is de elektronische handtekening.

    Het Waarborgfonds Eigen Woningen heeft de handen ineengeslagen met marktpartijen om het aanvraagproces voor een hypotheek gemakkelijker, sneller, goedkoper en betrouwbaarder te maken. Zowel consumenten als professionals profiteren hiervan.

    Na de succesvolle introductie van de digitale werkgeversverklaring medio 2016, heeft het WEW nieuwe vereenvoudigingen doorgevoerd voor het acceptatieproces voor hypotheken met NHG:

    • de acceptatie van elektronische handtekeningen op de benodigde documenten;
    • de acceptatie van mijnpensioenoverzicht.nl als bewijsstuk voor het toekomstig pensioeninkomen.

    Elektronische handtekening toegestaan

    Het WEW accepteert nu ook elektronische handtekeningen op de benodigde documenten voor een lening met NHG. Hierdoor wordt een drempel bij de verdere digitalisering van het acceptatieproces weggenomen. Uiteraard blijft gelden dat wettelijke bepalingen in sommige situaties alleen een handgeschreven handtekening toestaan, zoals authentieke akten bij de notaris. Meer weten? Lees de toelichting op norm 2.1 van de V&N 2017-3.

    De vernieuwingen dragen volgens het WEW bij aan een klantvriendelijk, eenvoudig en snel acceptatieproces voor hypotheken. Het WEW streeft ernaar om de komende tijd samen met ketenpartners meer verbeteringen te realiseren.

    Totale digitalisering woningtransactie

    De digitale handtekening vormt het sluitstuk in de steeds verder gedigitaliseerde woningtransactie. Het vormt nu nog de uitzondering, maar de interesse in een volledig digitale klantreis als het gaat om een woningaankoop groeit. Het is een van de disruptieve ontwikkelingen die in de VS al een stuk verder zijn ontwikkeld en in Nederland ook al voet aan de grond beginnen te krijgen. Met name projectontwikkelaars houden proeven waarbij persoonlijk contact en het bezichtigen van modelwoningen wel een mogelijkheid is, maar niet de maatstaf. De wens van de klant daarbij is leidend. Gebiedsontwikkelaar BPD heeft op deze wijze al meerdere huizen, volledig digitaal verkocht.

    Lees hier een coverinterview met Jessie Wagenaar van BPD over de digitale klantreis
    Abonnees lezen hier het artikel De makelaardij zal nooit meer hetzelfde zijn
    In april wordt er een nieuwe aflevering van Vastgoed TV gemaakt over de Digitale woningtransactie

     

     

    - Advertisement -