maandag, april 27, 2026
More
    HomeDossiersHypotheken en financieringNovember laat meeste hypotheekaanvragen zien in vijf jaar tijd

    November laat meeste hypotheekaanvragen zien in vijf jaar tijd

    - Advertisement -

    Er zijn in de afgelopen vijf jaar nog nooit zoveel hypotheken aangevraagd in één maand als in november van dit jaar. Het aantal aanvragen liep op tot circa 46.500. Dat is een stijging van 47,5% ten opzichte van de maand oktober. Volgens het Hypotheken Data Netwerk (HDN) deden veel mensen snel een aanvraag de deur uit, omdat de hypotheekrentes na een lange periode van daling weer wat zijn opgelopen. 

    Er zijn in de afgelopen vijf jaar nog nooit zoveel hypotheken aangevraagd in één maand als in november van dit jaar. Het aantal aanvragen liep op tot circa 46.500. Dat is een stijging van 47,5% ten opzichte van de maand oktober. Volgens het Hypotheken Data Netwerk (HDN) deden veel mensen snel een aanvraag de deur uit, omdat de hypotheekrentes na een lange periode van daling weer wat zijn opgelopen.

    Record verbroken

    Het aantal aanvragen is bijna de helft meer dan de maand ervoor. “Het maandrecord van juni 2015 met 42.500 aanvragen is hiermee verbroken”, verklaart HDN-directeur Dorine van Basten. Dat eerdere record was volgens haar te danken aan het aanpassen van de normen voor de Nationale Hypotheek Garantie per 1 juli 2015.

    Patroon

    Tot nu toe dit jaar volgde het aantal hypotheekaanvragen het gemiddelde seizoenspatroon. November laat een duidelijke afwijking van dat patroon zien. Totaal werden in 2016 tot en met november 327.000 aanvragen verzonden. Dat is 22% meer dan in dezelfde periode in 2015. Opvallend genoeg lijkt de echte piek voorlopig ook alweer ten einde. De afgelopen twee weken daalde het aantal aanvragen alweer (zie onderstaande afbeelding).

    Bronnen:
    Limburger
    FD

    - Advertisement -