Uitkomst voor kopers, verkopers én makelaars Met ruim 20 jaar marketing ervaring in de vastgoedbranche kennen de initiatiefnemers de wensen en eisen van woningverkopers en -zoekers als geen ander. Zij constateren al lange tijd een toenemende behoefte om woningen buiten kantooruren te kunnen bezichtigen. Het is dan ook niet toevallig dat het nieuwe initiatief in Zuidoost-Brabant is ontstaan. “Er wonen hier enorm veel expats. Hard werkende en hoogopgeleide kenniswerkers, die er duidelijk de voorkeur aan geven om doordeweeks geen vrij te nemen om een woning te bekijken. Gedurende de weekenden en de feestdagen zijn ze wel vrij. Bovendien is het zeker in de herfst en de winter, als het in de namiddag al vroeg begint te schemeren, lastig om een geïnteresseerde een goed beeld van een woning te geven en de sfeer optimaal ervan te laten proeven. Dit initiatief is weliswaar ontstaan vanuit de vraag van de woonconsument, maar is ook een uitkomst voor de makelaar. Vandaar dat we onder meer veelvuldig communiceren via Funda.nl om openhuizenweekend.nl en de deelnemende woningen aan kopers, verkopers en makelaars bekendheid te geven.”
Makkelijk aanmelden
Een verkoper die zijn woning onder de aandacht wil brengen, meldt deze aan op openhuizenweekend.nl. Tot 15 november 2011 geldt er bij aanmelding een speciaal tarief van eenmalig 25 euro. Daarvoor kan men zo vaak adverteren als men wil. De eigenaar vult eenvoudig de relevante gegevens van de woning in, voegt er een of meer foto’s aan toe en geeft aan op welke zaterdagen en/of zondagen en op welke tijdstippen hij eventuele kijkers wil ontvangen. Zo vaak als hij nodig acht. En zo hij wil, geeft het systeem meteen aan de eigen makelaar door, dat de woning opengesteld wordt via openhuizenweekend.nl.
Verkoop blijft aan de makelaar
“Iedereen kan zich aanmelden bij openhuizenweekend.nl,” licht initiatiefnemer Coppens toe. “Ook als men de woning nog niet te koop heeft staan. Of ongeacht de makelaar Woningverkopers krijgen een opvallend Openhuizenweekend-label toegestuurd dat men aan de voordeur of aan het Te Koop-tuinbord kan hangen. Het gaat enkel om een pre-bezichtiging, waarbij eventueel de verkoopdocumentatie kan worden uitgereikt. Maar het onderhandelingstraject en de juridische vastlegging blijven natuurlijk het vakgebied van de makelaar”, zegt Coppens.







