vrijdag, mei 1, 2026
More
    HomeTwee Open Huizenroutes op één dag

    Twee Open Huizenroutes op één dag

    - Advertisement -

    Op zaterdag 31 maart vinden zowel de Nationale Open Huizenroute als de Landelijke Open Huizenroute plaats. De eerste van Huislijn.nl en Jaap, en de tweede van NVM. Is samenwerking hier geen optie en een stuk overzichtelijker voor de consument?

     

    Op zaterdag 31 maart vinden zowel de Nationale Open Huizenroute als de Landelijke Open Huizenroute plaats. De eerste van Huislijn.nl en Jaap, en de tweede van NVM. Is samenwerking hier geen optie en een stuk overzichtelijker voor de consument?

     

    “Ja, samenwerking is ook wat wij hebben voorgesteld aan de NVM”, vertelt Ronald Barends van Huislijn.nl, de huizensite die vergelijkbaar is met Funda en Jaap. “Wij vonden het jammer dat de consument met de huizenroute van de NVM woningen van andere makelaars moesten missen.”

    Overkoepelende site

    Barends vervolgt: “We hebben voorgesteld om een overkoepelende website te maken voor de consument. Een website waarop alle woningen staan die aan de huizenroutes meedoen. En wie meer wil weten over een betreffende woning, klikt door en komt op onze site of die van de NVM terecht. Maar NVM vond het geen goed idee.”

    Eigen huizenroute

    “Volgens mij gaat het erom dat we huizen willen verkopen en dat moeten we zo breed mogelijk aanpakken. Toen een samenwerking geen optie bleek vanuit de NVM, hebben we ervoor gekozen zelf een huizenroute te starten op dezelfde dag als de NVM. Zo hebben woningzoekenden tenminste volop keus.”

    Compensatiepakket

    “Er zitten een paar verschillen tussen onze huizendag en die van de NVM. Bij ons heeft iedere deelnemende makelaar hetzelfde bord; bij de NVM heeft iedere deelnemende makelaar een eigen bord met eigen logo. Wij evalueren na afloop van de Open Huizendag, en bewoners die geen enkele bezoeker hebben gehad, krijgen een gratis compensatiepakket van ons. Dat betekent dat de woning door ons even extra in het zonnetje gezet wordt: hij krijgt extra aandacht op Huislijn.nl en in onze nieuwsbrief. En voor het eerst krijgen makelaars van tevoren informatie over de consumenten die woningen gaan bezoeken.”

    Kosten makelaar

    “Het kost een makelaar 47,50 euro om met onze huizenroute mee te doen; dat is voor onder andere reclame, een bord, databasemarketing, het compensatiepakket en plaatsing op Huislijn.nl, Huizenzoeker en Jaap.”

    Iedereen welkom

    “Alle makelaars zijn welkom bij ons, dus ook NVM’ers. Het is zelfs zo dat er makelaars zijn die aan beide huizenroutes tegelijk deelnemen. Dat komt vooral voor in gebieden als Zeeland, waar Huislijn een sterke positie heeft. En waarom ook niet? Het gaat uiteindelijk om het belang van de consument, toch?”

    - Advertisement -